Nasze Projekty

Zajęcia aktywizujace dla młodzieży

„Młodzi i aktywni działają razem” to projekt skierowany do młodzieży z terenu gmin Chełmża, Łubianka, Łysomice i Papowo Biskupie, organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Ziemia Gotyku”. Głównym elementem projektu są zajęcia aktywizujące z zakresu sztuki teatralnej, tańca nowoczesnego, gry na bębnach oraz filmu i tworzenia muzyki nowoczesnej.

Zajęcia teatralne prowadzone są przez aktorów Teatru Wiczy z Torunia – Krystian Wieczyński i Radosław Smużny. Zajęcia odbywają się w Gimnazjum w Pluskowęsach na terenie gm. Chełmża. Grupa teatralna spotyka się w soboty lub niedziele i uczy się podstaw sztuki teatralnej. W efekcie tych warsztatów ma zostać na zakończenie projektu wystawiony fragment sztuki teatralna.

Warsztaty tańca nowoczesnego prowadzone są przez profesjonalną instruktorkę tańca – panią Joannę Miś-Fudali w Zespole Szkół w Łysomicach. Zajęcia odbywają się co tydzień w środy o godz. 17.30. uczestnicy uczą się podstaw różnych rodzajów tańca nowoczesnego. Na zakończenie projektu grupa taneczna wykona pokaz wybranego układu tanecznego.

W Gimnazjum w Papowie Biskupim powstała natomiast grupa muzyczna grająca na instrumentach perkusyjnych, ucząca się podstaw rytmiki i budowania współpracy poprzez grę zespołową. Zajęcia prowadzone są przez instruktora rytmiki Marcina Grocholę. W efekcie realizacji warsztatów ma powstać ciekawe widowisko pokazu umiejętności gry na bębnach.

Ostatnia grupa działająca w ramach projektu spotyka się w świetlicy wiejskiej w Brąchnowie gm. Łubianka. Zajęcia prowadzone przez młodzieżowych animatorów społecznych dotyczą tworzenia muzyki nowoczesnej oraz filmowego klubu dyskusyjnego. Zajęcia na przemian dotyczą części muzycznej i filmowej. Warsztaty muzyczne składają się z części teoretycznej – prezentacji różnych gatunków muzyki i prelekcji na temat historii muzyki popularnej oraz części praktycznej polegającej na zajęciach dj’skich. Zajęcia filmowe rozpoczynają się od projekcji filmu a następnie dyskusji o różnych gatunkach w sztuce filmowej i o problemach poruszanych w konkretnych filmach.

Wszystkie zajęcia w projekcie są nieodpłatne dla uczestników. Na zakończenie projektu najprawdopodobniej w dniu 24.06.2010 odbędzie się impreza podsumowująca projekt, na której wszystkie grupy zaprezentują umiejętności zdobyte trakcie projektu. Już dziś zapraszamy do udziału w imprezie kończącej projekt.

Najbliższe terminy zajęć:

- Warsztaty teatralne w Gimnazjum w Pluskowęsach - 28 maja godz. 17.00

- Warsztaty gry na bębnach w Gimnazjum w Papowie Biskupim - 18 maja godz. 15.30

- Warsztaty tańca nowoczesnego w ZS w Łysomicach - 19 maja godz. 17.30

- Warsztaty muzyczno-filmowe w Gimnazjum w Brąchnowie - 21 maja godz. 17.30

Biuro projektu mieści się w siedzibie Fundacji „Ziemia Gotyku” Lokalna Grupa Działania w Brąchnówku, tel. 607 745 091 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy do galerii projektu

Projekt „Młodzi i aktywni działają razem” współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej
Działanie 7.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”


 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: 
Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi