Aktualności - archiwum

Aktualności - archiwum


Brąchnówko w Gminie Chełmża znalazło się w grupie 30 miejsc w województwie kujawsko-pomorskim, które wezmą udział w projekcie promocyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego pt. Region Chopina. W najbliższą sobotę 07 września br. z koncertem fortepianowym do zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego zawita Paweł Wakarecy – Finalista XVI Konkursu Chopinowskiego. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału w koncercie.


„Region Chopina” to cykl koncertów organizowanych w ramach projektu pn. „Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako kulturowej marki regionu w latach 2011-13”, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to projekt artystyczny i edukacyjny, realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach cyklu zaplanowano m.in. 30 koncertów i recitali, które odbywają się w salach koncertowych i w plenerze: na rynkach, stadionach lub w parkach oraz kościołach, domach kultury i innych salach - miejscach dostępnych dla wszystkich mieszkańców województwa. Przedsięwzięcie jest znakomitą okazją do promocji twórczości wielkiego kompozytora oraz województwa Kujawsko-Pomorskiego a także dowodem na to, że Chopin potrafi znakomicie komponować również więzi społeczności lokalnej.

 

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 16 SIERPNIA 2013 ROKU BIURO FUNDACJI "ZIEMIA GOTYKU" BĘDZIE NIECZYNNE.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Wasze ręce film promocyjny o Szlaku Tradycji i Smaku. Nie mogliśmy ukazać w nim wszystkich naszych atrakcji lecz wybraliśmy tylko kilka obrazujących różnorodność naszego szlaku. Zachęcamy Państwa do odwiedzania naszego pięknego terenu położonego w historycznej Ziemi Chełmińskiej z licznymi śladami gotyku ceglanego, w Zakolu naszej największej rzeki - Wisły. Jeśli uznacie, że warto nas odwiedzić prześlijcie link do filmu znajomym. Może wkrótce wszyscy spotkamy się na szlaku... :-)

NABÓR WNIOSKÓW PRZEZ LGD Ziemia Gotyku - PRZESUNIĘTY TERMIN NABORU!

Jeśli chcesz ZOSTAĆ PRZEDSIĘBIORCĄ ALBO ROZWINĄĆ PRZEDSIĘBIORSTWO, które już prowadzisz i utworzyć miejsca pracy, zapoznaj się z warunkami przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw”.
W terminie 14-28 października 2013 roku Fundacja „Ziemia Gotyku” LGD z siedzibą w Brąchnówku 18 prowadzić będzie 2 nabory wniosków w ramach „Wdrażania lokalnych strategii rozwoju” w zakresie działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”:
- z budżetu ogólnego LSR – dostępny limit to 329 325,00 zł
- z zakresu zadań dodatkowych – dostępny limit to 100 049,00 zł

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Papowo Biskupie zaprasza na imprezę kulturalną w miejscowości Zegartowice w dniach 23-24 czerwca 2013 roku. Impreza współfinansowana ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju LGD "Ziemia Gotyku" w ramach "małych projektów" - PROW 2007-2013.

W dniu 15 czerwca LGD Ziemia Gotyku wzięła udział w drugim jarmarku promującym projekt Szlak Tradycji i Smaku. Festyn odbył się na terenie działania partnera LGD Zakole Dolnej Wisły w Czarżu.


Stoisko naszej fundacji poza pracownikami biura reprezentowała pani Stanisława Kardas z Łubianki specjalizująca się w sztuce malarskiej, szczególnie w malowaniu farbami akrylowymi na tkaninach, szkle, desce. Pani Lidia Lankauf jest artystką, która również zaprezentowała swoje prace. Głównym motywem w działalności malarki z Lulkowa są anioły malowane temperą na desce z dodatkami złoceń. Gminę Papowo Biskupie reprezentowali państwo Bukowscy z Firlusa. Właściciele gospodarstwa zajmują się hodowlą tradycyjnych zwierząt, pszczelarstwem i uprawą pól. Pan Krzysztof na stoisku oferował tegoroczny miód oraz zachęcał najmłodszych uczestników jarmarku do samodzielnego wykonania świeczek z wosku pszczelego. Nie lada atrakcją było również żucie kawałków plastrów miodu, które w średniowieczu zastępowały znaną nam wszystkim gumę do żucia.Piknik zostanie zorganizowany przez LGD Gmin Ziemi Dobrzyńskiej – Północ w dniu 29 czerwca br. w Skrwilnie. W programie liczne konkurencje z udziałem zespołów reprezentujących Lokalne Grupy Działania z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy Partnerów LGD „Ziemia Gotyku” do zgłaszania udziału w Pikniku. LGD „Ziemia Gotyku” zapewnia transport, organizator imprezy zapewnia poczęstunek i wspaniałą zabawę. Ponadto wnioskodawców realizujących „małe projekty” ze środków LSR „Ziemia Gotyku” zapraszamy do zgłaszania propozycji projektów, które mogą zostać zgłoszone do konkursu „MAŁE PROJEKTY, DUŻE EFEKTY”.

Zgłoszenia do udziału w grupie reprezentującej LGD „Ziemia Gotyku” prosimy przekazywać do Biura LGD w Brąchnówku do dnia 20 czerwca 2013 r. do godz. 15.30
Tel. 607 745 091, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wiele atrakcji i smakowitych degustacji czekało na odwiedzających Festyn promujący Szlak Tradycji i Smaku. Impreza odbyła się 18 maja 2013 r. na terenie Zespołu Pałacowego-Parkowego w Łysomicach. Był to punkt kulminacyjny projektu o tej samej nazwie, realizowanego wspólnie przez LGD „Ziemia Gotyku” i „Zakole Dolnej Wisły” ze środków PROW 2007-2013 w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy” (Oś 4. LEADER). Współorganizatorem festynu był Wójt Gminy Łysomice. Impreza miała na celu wypromowanie produktów i wyrobów lokalnych, a także usług osób należących do Szlaku Tradycji i Smaku, jak również zaprezentowanie się Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gmin: Łysomice, Łubianka, Papowo Biskupie i Chełmża. Podczas imprezy każdy mógł spróbować z bogactwa potraw i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, zakupić lokalne dzieła rzemieślników, rękodzielników i artystów ludowych oraz wziąć udział w pokazach artystycznych i rękodzielniczych. Dla dzieci przygotowane zostały liczne atrakcje m.in. malowanie 10 metrowej kolorowanki, rzeźbienie, tworzenie batików woskowych na tkaninie oraz tor strażacki z przeszkodami.

Strona 1 z 14


 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: 
Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi